Culina

Jsme offline

Strašidelné Sušenky

Ingridience

Na sušenky

1 šálek másla (pokojová teplota)
1 šálek moučkového cukru
1 velké vejce
2 ½ lžičky vanilkového extraktu
1 vanilka – rozdělit podélně
Kůra z poloviny citronu ( nebo kůra z celého citronu, pokud máte rádi hodně citronovou chuť )
2 ½ šálky hladké mouky
1 lžička soli

Na zdobení

Gelové barvy 
poleva (4 šálky moučkového cukru, 2 lžíce sušených bílků, 5 polévkových lžic vody)

Postup

Ve velké míse smíchejte společně máslo a moučkový cukr do hladka. Přidejte vejce, vanilkový extrakt a seminka vanilky smichaná s kůrou z citrónu. Poté postupně přisypávejte prosátou mouku se solí. Pořádně promíchejte ať se vše krásně spojí. Vytvarujte si z těsta takový bochánek a zábal pevně do fólie. Dejte do ledničky alespoň na 2 hodiny.

Předehřejte si troubu na 190°C. Dejte na plech pečící papír a vyválejte těsto na dobře pomoučněném válu. Teď je na Vás jaké tvary vytvoříte, jestli jednoduchá kolečka či obdelníčky, stašidla – je to jen na fanzazii a tvaru vykrajovátek :) Všechny strašidelné výtvory přeneste na připravený plech. Pečeme 8-10 minut dozlatova. Nechte vychladnout na plechu asi 5 minut, poté ještě dalších několik minut mimo plech. Zdobíme až zcela vychladnuté.

Zdobení záleží už jen na tom s čím se Vám dobře pracuje. My jsme pro Vás vyzkoušeli polevu ze sušených bílku, kterou jsme smíchali s cukrem a vodou. Šlehejte směs asi 10minut, dokud není matná a dejte jí do cukrářských sáčků (pokud bude moc hustá předejte ještě trošku vody). Nejprve je důležité si obkreslit hrany sušenky, nechte chvilku zatuhnout. Do prostřed sušenky dejte lžiškou trochu směsy a pomocí párátka/špejle jí hezky roztáhněte do kráju. Nechte vše dostatečně dlouho uschnout (ideálně přes noc).

Do zbylé polevy přidejte gelovou barvu – v našem případě červenou. Pomocí lžičky postříkejte sušenky, tak aby to vypadalo jako střákance krve. Můžete zkusit udělat i otisk prstu či použít na kapky štetec:) Nechte opět několik hodin pořádně zaschnout.

Tato poleva je výborná a není tak složitá, jak by se mohlo zdát. Můžete si vytvořit různé motivace a to nejen na halloween, ale i k Vánocům, Velikonocům a nebo někomu blízkému k narozeninám:) 

Domluvte si schůzku

Zanechte nám své telefonní číslo a náš projektant Vás kontaktuje následující pracovní den a domluví s Vámi termín schůzky.