Culina

Jsme offline

Chia puding

Ingridience

60g (asi 4 polévkové lžíce) chia semínek
220 ml mléka (může být i sojové, mandlové, kokosové)
Čerstvé ovoce dle chuti
2 lžičky strouhaného kokosu
1 lžička medu či Javorový sirup
Špetka mleté vanilky

Postup

Chia semínka jsou bohatá na vlákninu a obsahují spoustu minerálních látek, antioxidantů, bílkovin a omega 3 mastných kyselin, takže je to skvělý způsob, jak do sebe dostat co nejvíc zdravých věcí ve velmi chutné podobě.

Puding je nejlepší připravit večer předem a ráno už jen ozdobit a vychutnat :)

Nejdůležitější je mít vychytaný poměr semínek a tekutiny, aby vše krásně nabobtnalo. Nezapomeňte započítat do tekutiny kromě mléka i med či javorový sirup. Ideální poměr neexistuje, ale máme vyzkoušené, že na cca 30g semínek je dobré 120ml tekutiny – zkoušejte. Hodně záleží i na staří a čerstvosti semínek, čim jsou starší tim rychleji ztrácí svojí schopnost absorbovat.

Smíchejte semínka, kokos, vanilku, sirup a mléko. My jsme použili mix sojového vanilkového a kokosového. Dejte do připravené skleničky (ideální jsou malé zavařovačky, nebo něco co uzavřete) a pořádně protřepte, ať se semínka obalí rovnoměrně. Dejte na noc do ledničky.

Ráno si puding dozdobte ovocem, mandlemi prostě vším co máte rádi.

Pokud máte rádi sladké, rozmixujte mléko s banánem, malinami nebo rozpuštěnou čokoládou a takhle ochucené mléko použijte místo původního. Nám nejvíce chutnalo s rozpuštěnou mléčnou čokoládou, to byla mňamka:)

Domluvte si schůzku

Zanechte nám své telefonní číslo a náš projektant Vás kontaktuje následující pracovní den a domluví s Vámi termín schůzky.