Culina

Jsme offline

Typy kuchyňských dvířek

Fóliovaná dvířka (MDF)

Fóliovaná dvířka (MDF) představují pro kuchyňské linky praktický a odolný materiál. Podkladová deska fóliovaných dvířek je vyrobená z kvalitního materiálu – nejčastěji se používá dřevovláknitá deska (MDF), na kterou je následně za tepla nalisována plastová fólie (PVC). Výhodou takto zhotovených dvířek je barevná a tvarová stálost, zvýšená tepelná odolnost, jednoduchá údržba a odolnost proti opotřebení, vlhku i otěru. Kuchyně s fóliovanými dvířky současně vynikají vysokými estetickými parametry, je jimi možné imitovat téměř jakýkoliv dekor – barvu (mat/lesk), klasické, lakované či patinované dřevo. Výhodou kuchyní s fóliovanými dvířky je též velmi dlouhá životnost. Pro svůj čistý design jsou vhodné do moderních interiérů, kde ideálně doplňují oblíbené nerezové a skleněné plochy. Povrch kuchyňských dvířek opatřených PVC fólií doporučujeme umývat vodou s přídavkem neagresivního saponátu, pomocí houbičky bez drsného povrchu. K doleštění povrchu doporučujeme jemnou utěrku.

Hlavní výhody fóliovaných dvířek:

dlouhá životnost
barevná stálost
vysoké estetické kvality
velmi bohatý výběr dekorů a tvarů
velmi snadná údržba
odolnost vůči vlhku a otěru

Naši dodavatelé fóliovaných dvířek:

Trachea
Grena

Laminovaná dvířka (LTD)

Odolný materiál s minimálními nároky na údržbu a vysokou životností. Lamino je nejpoužívanější materiál pro kuchyňská dvířka. Dvířka z lamino desek jsou vhodná pro všechny, kteří mají na pořízení kuchyně jen omezený rozpočet, především pro začínající páry. Další výhodou lamina je velké množství dekorů. Vybírat lze z UNI barev, klasických i exotických dřev či dekorů s abstraktními motivy. Velké množství dekorů se vyrábí i v oblíbeném lesklém provedení. U lamina se může též vyzdvihnout snadná omyvatelnost a barevná a tvarová stálost. Lamino o tloušťce 18mm s 2mm plastovými ABS hranami nabízí nepřeberné množství barevných kombinací hran a LTD desek, což umožňuje přizpůsobit design kuchyňské linky každému interiéru.

Hlavní výhody laminovaných dvířek:

příznivá cena
dlouhá životnost
minimální nároky na údržbu
bohatý výběr dekorů
kvalitní ohranování plastovými ABS hranami
barevná a tvarová stálost
bezproblémová a finančně nenáročná výměna při poškození dvířek

Naši hlavní dodavatelé laminovaných dvířek:

Kronospan
Egger

Domluvte si schůzku

Zanechte nám své telefonní číslo a náš projektant Vás kontaktuje následující pracovní den a domluví s Vámi termín schůzky.